Skip to content

پژوهشگاه رويان  Home arrow صفحه اصلی arrow بلاگ
همایش‌ مرزهای علوم زیستی چاپ ارسال به دوست

پژوهشکده علوم زیستی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی نخستین همایش‌ مرزهای علوم زیستی، با حضور پژوهشگران برجسته ایرانی مقیم خارج از کشور را برگزار می‌کند.
پژوهشگاه دانش‌های بنیادی از بدو تأسیس محلی برای پیشبرد پژوهش‌های میان‌رشته‌ای بوده‌است. نخستین همایش مرزهای علوم زیستی در راستای چنین هدفی برگزار خواهد شد تا پژوهشگران و دانشجویان در حوزه‌های مختلفی چون بیوانفورماتیک، بیوفیزیک، بیوشیمی، زیست‌شناسی مولکولی، زیست‌شناسی سیستم‌ها، ژنتیک و تکامل را گردهم آورد و زمینه را برای بحث و تبادل نظر در خصوص پرسش‌های درهم‌تنیده زیست‌شناسی امروز فراهم کند.

زمان : ۴-۷ دی ماه ۱۳۹۶
مکان: تهران، فرمانیه، سالن کنفرانس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی

برای اطلاعات بیشتر به تارنمای همایش به آدرس زیر مراجعه کنید:
biofrontiers.ipm.ir

برگزاری همایش در هفته دیابت چاپ ارسال به دوست

همایش گرامی‌داشت هفته دیابت در پژوهشگاه رویان برگزار شد.
این همایش در تاریخ ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۶ در مرکز همایش‌های پژوهشگاه رویان با همکاری شهرداری منطقه ۴ و با حضور معاونت درمانی پژوهشگاه رویان و مدیریت اداره امورسلامت شهرداری منطقه ۴ برگزار شد. دراین همایش ضمن معرفی کلینیک دیابت رویان اطلاعات مفید و کاملی درباره بیماری دیابت و راه‌های جلوگیری از عوارض آن به همشهریان محترم ارائه شد و از مراجعه‌‌کنندگان موفقی که با استفاده از خدمات کلینیک موفق به کنترل دیابت خود شد‌ه‌اند تقدیر شد. در پایان برنامه نیز تست سنجش قند خون برای کلیه شرکت‌کنندگان صورت گرفت.

 

واحد آموزش بیماران دیابتی چاپ ارسال به دوست

واحد آموزش بیماران دیابتی
آموزش‌دهنده دیابت معمولا پرستار و یا کارشناس آموزش‌دیده درزمینه بیماری دیابت است که همراه با پزشک و متخصصان دیابت به بیمار کمک می‌کند کنترل بهتری از بیماری خود داشته باشد. در کلینیک دیابت رویان، آموزش به بیماران در دو شکل اختصاصی و عمومی صورت می‌گیرد.
الف. آموزش اختصاصی
در این برنامه آموزش به‌صورت چهره‌به‌چهره برای هر بیمار انجام می‌گیرد فرد آموزش‌دهنده با اطلاع از سوابق فردی و بیماری و بر‌اساس نیاز بیمار موردنظر آموزش انفرادی و اختصاصی ارائه می‌دهد. از مزایای این نوع آموزش این است که محور صحبت فرد آموزش‌دهنده و مراجعه‌کننده است و امکان پرسش و پاسخ اختصاصی با بیمار دیابتی فراهم است. 
شرح وظایف آموزش‌دهنده دیابت به این صورت است :
1. آموزش اولیه در مورد بیماری دیابت و انواع آن و تأثیر سبک زندگی در کنترل بیماری
2. آموزش در مورد عوارض بیماری در صورت عدم کنترل قند خود و ارائه راهنمایی‌های لازم برای پیشگیری از عوارض بیماری
3. چک کردن داروهای دریافتی بیمار و توضیح در مورد داروها و عوارض احتمالی آن به بیمار
4. آموزش کامل در مورد انسولین و نحوه تزریق آن
5. آموزش کامل در مورد نحوه نگهداری داروها و انسولین در منزل و هنگام سفر
6.  آموزش کامل در مورد درمان افزایش قند خون و افت قند خون به بیمار
7. آموزش در مورد اندازه‌گیری قند خون توسط خود بیمار و همیاری با بیمار جهت تحقق این امر
8. راهنمایی بیمار برای تهیه دستگاه گلوکومتر (دستگاه اندازه‌گیری قند خون) و سایر تجهیزات موردنیاز برای کنترل بیماری
9. آشنا کردن بیمار با پمپ انسولین و حمایت‌های لازم در این خصوص
10. برقراری ارتباط مؤثری بین پزشک و بیمار و توانمند کردن بیمار جهت کنترل بیماریب. آموزش گروهی و جمعی
این نوع آموزش در قالب کلاس‌های عمومی و در روزهای تعیین‌شده به بیماران و در جلسات گروهی ارائه خدمت می‌شود.  از مزایای آن این است که بیماران با مشاهده جمعی هم‌درد بهتر بیماری خود را درک می‌کنند و پذیرش بیماری توسط بیمار اتفاق می‌افتد که حاصل آن درمان  مؤثر بیماری دیابت خواهد بود. 

کلاس‌های آموزشی دیابت دررویان
کلاس‌های آموزشی روزهای پنج‌شنبه در کلینیک دیابت رویان مجموعا شش جلسه با عناوین متنوع که سعی در آگاهی‌رسانی به بیماران دیابتی و توانمندسازی آن‌ها در کنترل بهتر قند خون دارد برگزار می‌شود.  این کلاس‌ها با آموزش قدم‌به‌قدم دیابت راه‌های عملی و امکان‌پذیر جهت تغییر سبک زندگی پیش روی بیماران گذاشته و پاسخگوی سؤالات بیماران در این امر است. همچنین در این کلاس‌ها ارتباطات مؤثری بین بیماران برقرارشده که موجب دریافت حمایت از همدیگر و کنترل بهتر بیماری است.  موضوعات مطرح‌شده در هر جلسه از این ‌قرار است:
دیابت و عوارض-تغذیه سالم-بشقاب غذایی سالم- ورزش و دیابت-مراقبت از پا و پیشگیری از زخم پا-ارتقا سلامت روان و دیابت. در حال حاضر شرکت در این کلاس‌ها برای عموم رایگان است. جهت شرکت در کلاس‌ها باید از قبل ثبت‌نام و با منشی کلینیک هماهنگی انجام شود.

مشاوره روان‌شناسی سلامت چاپ ارسال به دوست

مشاوره روان‌شناسی سلامت
 آیا می‌دانستید هر زمان که احساس نگرانی، ناامیدی یا اضطراب می‌کنید، یا حتی زمانی که بسیار خوشحال هستید، بیشتر از روزهای عادی غذا می‌خورید؟ ذهن انسان با تغییر سطح اشتها به تنش‌های روانی واکنش نشان می‌دهد. به‌کرات دیده‌شده است که افراد رژیم‌های غذایی مختلفی را امتحان می‌کنند ولی به نتیجه مطلوب نمی‌رسند.  علت این است که ازنظر روانی روی کنترل ذهنی کار نکرده‌اند و قابلیت ذهنی خود را برای رسیدن به وزن ایدئال پرورش نداده‌اند.
از سوی دیگر ذهن مشوش با تأثیر بر غدد درون‌ریز بدن، باعث کم‌کاری یا پرکاری آن‌ها شده و مشکلات جدی درزمینه افزایش وزن ایجاد می‌کند. در کلینیک جامع پیشگیری و درمان دیابت رویان، روان‌شناس سلامت به شما کمک می‌کند احساسات، افکار و هیجانات منفی خود را شناسایی کرده و آن‌ها را از راه درست درمان کنید.  این روش درمانی بدون استفاده از دارو و از طریق تقویت نیروی ذهن و قدرت اراده شما انجام می‌شود.  به‌این‌ترتیب خواهید آموخت که بر تنش‌های روزمره غلبه کنید تا علاوه بر بهره‌مندی از زندگی آرام‌تر،دررسیدن به وزن ایدئالتان نیز موفق شوید.

مشاوره فیزیولوژی ورزشی چاپ ارسال به دوست

مشاوره فیزیولوژی ورزشی
کاهش وزن به معنی تعادل منفی در سطح انرژی بدن است. به بیان ساده‌تر وقتی مقدار انرژی مصرفی از انرژی دریافتی بیشتر شود، وزن کاهش خواهد یافت. انجام فعالیت‌های ورزشی بهترین و مهم‌ترین شکل افزایش مقدار انرژی مصرفی است. با این‌حال ورزش یک تیغ دو لبه است، همچنان که می‌تواند باعث ارتقاء سلامتی شود، می‌تواند آسیب جسمانی هم به دنبال داشته باشد، به‌طوری‌که، چنانچه  در شرایط خاص حتی ممکن است جان فرد را تهدید کند.  از طرفی فعالیت ورزشی متناسب با اهداف موردنظر تجویز شود می‌تواند فرد را در کنترل بهینه وزن (افزایش یا کاهش) و بهبود عوامل روانی مرتبط یاری دهد.  ازاین‌رو، در بخش کنترل وزن کلینیک جامع پیشگیری و کنترل دیابت رویان، برای ارتقای سلامت و استفاده درمانی از فعالیت‌های ورزشی و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، تمام مراجعین از مشاوره متخصصان فیزیولوژی ورزشی برخوردار می‌شوند.  این متخصصان در درجه اول مرز دقیق شدت، مدت و نوع فعالیت را، بر اساس توان و شرایط بدنی هر فرد، تعیین می‌کنند و در درجه بعدی با پیگیری تغییرات بدنی، گروه‌درمانی را در بررسی و تشخیص صحیح‌تر یاری می‌دهند.  پس اگر فردی به دنبال کاهش وزن بهینه، کاهش عوارض لاغری، حفظ وزن ایدئال و کمک به ارتقای سلامتی است، نیازمند مراجعه به یک متخصص فیزیولوژی ورزشی است.

<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > آخر >>

نتایج 1 - 9 از 428
fa Persian | English en

منوي اصلي

پیوندها