Skip to content

پژوهشگاه رويان

  Home arrow صفحه اصلی arrow بلاگ
كارگاه مشاوره ژنتيك باليني در كلينيك زنان و ناباروري چاپ ارسال به دوست

كارگاه مشاوره ژنتيك باليني در كلينيك زنان و ناباروري
زمان: 27 و 28 آذرماه 98
مکان: پژوهشگاه رویان

ادامه مطلب ...
كارگاه تخصصي آناليز كروموزومي و آشنايي با نرم افزار كا چاپ ارسال به دوست

كارگاه تخصصي آناليز كروموزومي و آشنايي با نرم افزار كاريوتايپينگ
زمان: 24 تا 26 مهرماه 98
مکان: پژوهشگاه رویان

ادامه مطلب ...
سومین کنگره بین‌المللی سرطان پستان چاپ ارسال به دوست


دهمین کنگره سراسری و سومین کنگره بین‌المللی سرطان پستان از تاریخ یکم تا سوم آبان ماه 98 توسط پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی و در سالن همایش‌های رازی برگزار می‌گردد.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص ارسال مقاله و ثبت نام می‌توانند به وب‌سایت کنگره مراجعه کنند.

 

آیا اضطراب، استرس و افسردگی زنان نابارور در میزان موفق چاپ ارسال به دوست

آیا اضطراب، استرس و افسردگی زنان نابارور در میزان موفقیت روش‌‌‌‌‌های کمک باروری موثر است؟

زنانی که از روش‌‌‌‌‌های کمک باروری استفاده می‌‌‌‌‌کنند به علت مشکلات باروری و عدم اطمینان از موفقیت روش‌‌‌‌‌های درمانی، معمولا مضطرب و دچار استرس هستند. اضطراب، استرس و افسردگی خصوصیاتی هستند که ممکن است سلامت افراد را تحت تأثیر قرار دهند. به منظور بررسی اثر اضطراب، استرس و افسردگی بر میزان موفقیت روش‌‌‌‌‌های کمک باروری، بهناز نوید، سامان معروفی زاده، دکتر رضا سامانی و همکارانشان در پژوهشگاه رویان، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و دانشگاه گیلان، پژوهشی را طراحی کردند که طی آن 142 زن مبتلا به ناباروری را مورد بررسی قرار دادند. متوسط بارداری در زنان شرکت کننده در این پژوهش 26.8 درصد بود.
نتایج این پژوهش که در مجله بین‌‌‌‌ ‌‌‌‌المللی BMC Research Notes به چاپ رسیده است، نشان داد، با بررسی سن، مدت زمان ناباروری و علت ناباروری هیچ رابطه معنی‌‌‌‌ ‌‌‌‌داری میان میزان موفقیت روش‌‌‌‌ ‌‌‌‌های کمک باروروی با استرس، اضطراب و افسردگی پیدا نشد. زنان با سن بالا و زنان دارای بیش از یک مشکل باروری، میزان باروری کمتری  نسبت به درصد کلی داشتند که منشاء فیزیولوژیک داشته ارتباطی با عوامل اضطرابی نداشت.
در مجموع نتایج این پژوهش نشان داد، اضطراب، استرس و افسردگی زنان اثر معنی‌‌‌‌‌داری بر میزان موفقیت روش‌‌‌‌‌های کمک باروری ندارد.

یک کارآزمایی بالینی بین‌‌‌‌‌المللی؛ بهبود عوارض ام. چاپ ارسال به دوست

یک کارآزمایی بالینی بین‌‌‌‌‌المللی؛ بهبود عوارض ام.اس به وسیله سلول‌‌‌‌‌های بنیادی مزانشیمی

مالتیپل اسکلروزیس یا همان ام.اس، یک بیماری التهابی در دستگاه عصبی مرکزی است که با اثر فرسایشی منجر به ناتوانی‌‌‌‌‌های غیر‌قابل بازگشت می‌‌‌‌‌شود. پیش از این نشان داده شده بود که سلول‌‌‌‌‌های بنیادی مزانشیمی با اثر ضد‌التهابی خود موجب کاهش عوارض ام.اس در حیوانات مدل آزمایشگاهی شدند، اما کارآزمایی بالینی فاز 2 که اثر این درمان را در شمار قابل توجهی از انسان‌های مبتلا بررسی می‌‌‌‌‌کند تا‌کنون صورت نگرفته بود. به منظور بررسی اثر درمانی سلول‌‌‌‌‌های بنیادی مزانشیمی بر مبتلایان به ام اس، در پژوهشی بین‌‌‌‌‌المللی که پژوهشگرانی از کشور‌‌‌‌ ‌‌‌‌های کانادا، ایتالیا، سوئیس، سوئد، دانمارک، فرانسه، اسپانیا، انگلیس و اتریش در کنار دکتر سید مسعود نبوی از پژوهشگاه رویان در آن شرکت داشتند، بی‌‌‌‌‌خطر بودن و اثر‌بخشی سلول‌‌‌‌‌های بنیادی مزانشیمی در مبتلایان به ام.اس مورد بررسی قرار گرفت.
در این پژوهش، سلول‌‌‌‌‌های بنیادی مزانشیمی از خود افراد مبتلا دریافت شد، به گروهی سلول بنیادی مزانشیمی و به گروهی دارونما داده شد، بدون اینکه هیچ یک از دوگروه دریافت کننده درمان یا پزشکان معالج آنان مطلع باشند چه کسی سلول و چه کسی دارونما دریافت کرده است. این روش یک استاندارد جهانی است که به منظور حذف اثر تلقین از نتایج حاصل از کارآزمایی بالینی انجام می‌‌‌‌‌شود. بیماران به مدت شش ماه برای بررسی اثرات جانبی و درمانی سلول‌‌‌‌‌های پیوند شده مورد پایش قرار گرفتند.
نتایج این پژوهش که در مجله بین‌‌‌‌ ‌‌‌‌المللی Trials به چاپ رسیده است، نشان داد، استفاده از سلول‌‌‌‌‌های بنیادی مزانشیمی برای درمان ام.اس بی‌‌‌‌‌خطر و سودمند است. این یافته که حاصل پژوهشی بین‌‌‌‌‌المللی است گامی در جهت رفع محدودیت‌‌‌‌ ‌‌‌‌ها و صدور مجوزها برای استفاده از سلول‌‌‌‌‌های بنیادی مزانشیمی در درمان مبتلایان به ام اس محسوب می‌‌‌‌‌شود.

<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > آخر >>

نتایج 19 - 27 از 515
fa Persian | English en

منوي اصلي

پیوندها