Skip to content

پژوهشگاه رويان

  صفحه اصلی arrow اخبار
اخبار
پنجمين كنگره بين‌المللي مركز تحقيقات بهداشت باروري چاپ ارسال به دوست
۲۹ مهر ۱۳۹۱

پنجمين كنگره بين‌المللي مركز تحقيقات بهداشت باروري و ناباروري با موضوع «بهداشت باروري و سلامت خانواده» برگزار مي‌شود. براي اطلاعات بيشتر اينجا كليك كنيد.
پژوهشگاه رویان نماینده انحصاری UK NEQAS در ایران چاپ ارسال به دوست
۲۶ شهريور ۱۳۹۱

آزمایشگاه کلینیکال پژوهشگاه رویان به عنوان نماینده و عامل انحصاری UK NEQAS در ایران و در راستای استانداردسازی روش‌های مورد استفاده در Semen Analysis در آزمایشگاه‌ها و مراکز ناباروری کشور، جهت ثبت نام در برنامه External Quality Assessment از علاقه‌مندان دعوت مي‌كند.

UK NEQAS Reproductive Science قسمتي از دپارتمان علوم توليد مثل بيمارستان سنت‌ماري در منچستر انگلستان است. ارتباط کاري نزديکي بين بخش تشخيصي و برنامه هاي ارزيابي خارجي کيفيت (EQA) وجود دارد. برنامه آندرولوژي اين مرکز که به تازگي بيستمين سال فعاليت خود را آغاز نموده حدودا 300 عضو دارد که تقريباٌ 25 درصد اين اعضا از کشورهايي غير از انگلستان هستند. پژوهشگاه رويان نيز به عنوان نماينده و عامل انحصاري توزيع نمونه‌هاي اين مرکز در ايران بوده و در اين راستا از آزمايشگاه‌هاي آندرولوژي و تشخيص طبي و مراکز ناباروري که علاقه‌مند به عضويت در اين برنامه و دريافت نمونه‌هاي مربوطه هستند ثبت نام مي‌كند.

ارزش کلينيکي
آزمايشگاه‌هاي آندرولوژي بايد بتوانند نتايج صحيح و قابل اعتمادي ارائه دهند تا امکان تشخيص درست و تصميم‌گيري براي درمان مناسب فراهم گردد. از آنجايي که آزمايش Semen Analysis داراي مراحل متعدد و بسيار پيچيده‌اي بوده و از نظر عملي استانداردسازي آن مشکل است، لذا کنترل کيفي آن براي آشکارسازي و تصحيح خطاهاي سيستماتيک و اصلاح نتايجي که تغييرپذيري زيادي دارند ضروري است.

اهميت ارزيابي هاي کيفي
ارزيابي و کنترل کيفي منظم به وسيله سوپروايزر آزمايشگاه براي اعتباربخشي و تاييد صلاحيت آزمايشگاه و نيز حفظ دقت و صحت نتايج در آزمايشگاه آندرولوژي ضروري است. به فعاليت‌هاي کنترل کيفي که در يک آزمايشگاه انجام مي گيرد کنترل کيفي داخلي (IQC-Internal Quality Control) اطلاق مي گردد. ارزيابي خارج کيفيت (EQA-External Quality Assessment) عبارت است از بررسي نتايج نمونه‌هاي مشابه در آزمايشگاه‌هاي مختلف. تضمين کيفيت مفهوم وسيع‌تري بوده که بهينه‌سازي خدمات ارائه شده را شامل مي‌گردد.
مديريت روش‌هاي کنترل کيفي نيازمند شناخت دقيق منابع و ميزان خطاهاي اندازه گيري است. آزمايش Semen Analysis در معرض ميزان نسبتا بالاي خطاهاي اتفاقي است که اين امر به علت بررسي تعداد بسيار محدودي از کل جمعيت اسپرم‌هاست. اختلافات زيادي که بين اندازه‌گيري‌هاي غلظت و مورفولوژي اسپرم به‌وسيله آزمايشگاه‌هاي مختلف ديده مي‌شود، بر لزوم بهبود کنترل کيفي و استانداردسازي اين روش‌ها تاکيد دارد. تا زماني‌که روش‌هاي استاندارد و تعاريف حرکت و مورفولوژي پذيرفته شده به صورت عمومي وجود نداشته باشد، مقايسه نتايج بين آزمايشگاه‌هاي مختلف امکان‌پذير نخواهد بود و نتايج هر آزمايشگاه بايد بر‌اساس مقادير مرجع همان آزمايشگاه تفسير گردد. با استانداردسازي پروتکل‌ها و روش‌ها در آزمايشگاه‌ها مي‌توان باعث کاهش اختلاف بين نتايج در آزمايشگاه‌ها شد. جهت اين کار آخرين ويرايش «راهنماي آزمايشگاهي سازمان بهداشت جهاني در مورد آزمايش و فراوري اسپرم انسان» توصيه مي‌گردد.

مزاياي ارزيابي خارجي کيفيت
فراهم كردن اطلاعات درباره کارايي نسبي روش‌هاي مختلف
بهبود اطلاعات درباره توانايي شرکت‌کنندگان براي انجام و گزارش آزمايش Semen Analysis
تضمين کننده اطمينان بيماران و پزشکان به خدمات ارائه شده
پاسخ به فشار فزاينده براي اثبات فرايندهاي کيفيت

اهداف برنامه
فراهم كردن برنامه‌هاي مبتني بر پايه‌هاي علمي و راهبري‌هاي حرفه‌اي با مقاصد اوليه آموزشي
فراهم كردن امکانات جهت توزيع منظم نمونه‌هاي مناسب
فراهم كردن بازخورد سريع از کارايي، با گزارش‌هايي جامع، ساده و قابل درک
فراهم كردن اطلاعات درباره  کارايي روش‌ها

توزيع نمونه‌ها
براي شرکت‌کنندگان در هر سال 4 نوبت نمونه توزيع مي‌شود. اگر نمونه ارسالي به موقع تحويل نشود و يا امکان دسترسي به برنامه آنلاين مقدور نباشد، لازم است که سريعا به ما اطلاع داده شود.
هر نوبت توزیع متشکل است از:
چهار نمونه Semen براي ارزيابي غلظت و مورفولوژي
چهار ويدئوي مربوط به حرکت به صورت آنلاين که توسط http://gamete-expert.com ميزباني مي‌شود.
24 تصوير مورفولوژي آنلاين که توسط http://gamete-expert.com ميزباني مي‌شود.
نتايج بايد براي همه اين موارد ثبت گردد.
تاريخ ارسال نمونه ها عبارت است از:
14 May 2012, 13 August 2012, 12 November 2012 and 11 Feb 2013
نتايج بايد به صورت آنلاين و در خلال 4 هفته ثبت گردد.

سرويس نتايج و گزارش‌ها
نتايج غلظت و مورفولوژي عملي بايد در نشاني http://results.ukneqas.org.uk وارد گردد.
نتايج مورفولوژي و حرکت آنلاين بايد در نشاني http://gamete-expert.com وارد گردد.
به تمامي شرکت‌کنندگان جديد دستورالعمل و رمز عبور داده خواهد شد.
گزارش‌ها براي مدت يک ماه پس از آخرين مهلت واردکردن نتايج در http://results.ukneqas.org.uk در دسترس خواهد بود.

هزينه ثبت نام و شرکت در برنامه سالانه در سال 2013-2012
آناليز سمن (شامل برنامه آنلاين)←630 پوند انگليس (معادل ريالي)
هزينه هاي بسته بندي و ارسال←1000000 ريال

جهت کسب اطلاعات بيشتر و راهنمايی با شماره تلفن 22306478-021 آزمايشگاه تشخيص طبي رويان «دکتر سلمان يزدي» تماس بگيريد.


ثبت نام دانشجويان جديدالورود چاپ ارسال به دوست
۲۶ مرداد ۱۳۹۱

ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری پژوهش محور روزهای شنبه و یکشنبه 25 و 26 شهریور ماه سال جاری انجام خواهدشد.
ادامه مطلب ...
اطلاعيه فوري سازمان سنجش چاپ ارسال به دوست
۳۰ خرداد ۱۳۹۱
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره اعلام فهرست اسامي معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت، همراه با برنامه زماني مراجعه و مدارك مورد نياز براي شركت در مصاحبه و بررسي مدارك آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» (نيمه متمركز) سال 1391
سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع داوطلباني كه براساس كارنامه نتايج اوليه آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» (نيمه‌متمركز) سال 1391 مجاز به انتخاب رشته گرديده و اولويت‌هاي انتخابي خود را در سايت اطلاع رساني اين سازمان ثبت نموده‌اند مي‌رساند: فهرست اسامي معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت براي شركت در مرحله مصاحبه آزمون مذكور بر روي ‌سايت اطلاع رساني اين سازمان قرار دارد. لذا از آن‌دسته از داوطلباني كه در يك و يا چند كد رشته محل تحصيلي (حداكثر چهار كدرشته‌محل) از رشته امتحاني ذيربط در رديف معرفي‌‌شدگان چند برابر ظرفيت براي شركت در مصاحبه قرار گرفته‌اند، دعوت مي‌نمايد با توجه به نكات ذيل و مطابق برنامه زماني مشخص شده مربوط به هر كدرشته محل و همچنين جداول مندرج در سايت اطلاع رساني مربوط به موسسه ذيربط، با در دست داشتن مدارك اعلام شده براي شركت در مصاحبه و ساير مراحل پذيرش به نشاني مشخص شده در جداول مراجعه نمايند. بديهي است عدم مراجعه براي شركت در مراحل فوق، به منزله انصراف داوطلب از پذيرش در كدرشته‌محل يا كدرشته‌محلهاي انتخابي مربوط تلقي مي‌گردد، ضمناً توجه داوطلبان را به موارد ذيل معطوف مي‌دارد.
(1) - داوطلباني كه اسامي آنان در سايت اين سازمان به عنوان معرفي شده يك و يا چند كد رشته محل از رشته امتحاني مربوط درج شده، لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه براي هريك از موسسات مبلغ 250.000 ريال (معادل بيست و پنج هزار تومان) به شماره حساب مشخص شده (مربوط به موسسه محل برگزاري مصاحبه) واريز و اصل فيش واريز شده را به همراه مدارك مورد نياز به همراه داشته باشند و آنرا هنگام شركت در مصاحبه به مسوول ذيربط تحويل دهند.
تبصره 1- درصورتيكه براي چند كدرشته محل در يك دانشگاه، منحصراً از داوطلب يك نوبت مصاحبه بعمل آيد مي‌بايست بدون توجه به تعداد كدرشته‌ها مبلغ 250.000 ريال (معادل بيست و پنج هزار تومان) پرداخت گردد.
تبصره 2- معرفي‌شدگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي براي اطلاع بيشتر از شرايط، ضوابط و همچنين شماره حساب دانشگاه‌هاي مربوط لازم است به وب سايت اطلاع رساني موسسات مراجعه نمايند.
(2)- به هنگام گزينش نهايي در هر كدرشته محل اعلام شده براي داوطلب در اين اطلاعيه، داوطلباني شركت داده خواهند شد كه نمره مصاحبه آنان توسط موسسه ذيربط به سازمان اعلام گردد و داوطلباني كه نمره‌اي براي مصاحبه آنان اعلام نشود از پذيرش در كدرشته آن موسسه حذف خواهند شد.
(3)- بديهي است پس از انقضاي مهلت مقرر براي شركت در مصاحبه، بررسي مدارك و يا هر روش ديگر مطابق آئين‌نامه مربوط، هيچ‌گونه تقاضايي قابل پذيرش نمي‌باشد. لذا به داوطلبان اكيداً توصيه مي‌شود كه در مهلت مقرر تعيين شده به محل ذيربط مراجعه نمايند.
(4)- آن دسته از داوطلباني كه در مصاحبه شركت و پس از گزينش نهايي در رديف پذيرفته شدگان نهايي دوره دكتري سال 91 (اعم از دوره هاي روزانه، شبانه، پيام نور، غير انتفاعي و يا بين‌الملل) قرار گيرند، مجاز به شركت در آزمون دكتري سال 1392 نخواهند بود.
(5)- به اطلاع كليه داوطلبان شركت كننده در مرحله مصاحبه مي‌رساند كه پس از اعلام نتايج نهايي كارنامه تفصيلي آزمون دكتري سال 1391 در اوايل مهرماه سال جاري بر روي سايت سازمان قرار خواهد گرفت، بديهي است داوطلبان گرامي چنانچه در خصوص نتايج آزمون هرگونه سوالي داشته باشند پس از دريافت كارنامه تفصيلي مي‌توانند منحصراً از طريق سيستم پاسخگويي الكترونيكي با سازمان مكاتبه نمايند و به مراجعات حضوري و مكاتباتي كه قبل از انتشار كارنامه تفضيلي و به طرق ديگر واصل شود پاسخ داده نخواهد شد.
(6)- كليه داوطلباني كه اسامي آنها در رديف معرفي‌شدگان براي انجام مصاحبه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي در اين مرحله قرار گرفته مي‌بايست به منظور تكميل فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي با مراجعه به لينك مربوط كه در سايت سازمان قرار دارد حداكثر تا تاريخ 3/4/91 ضمن پرداخت مبلغ 170.000 ريال (معادل هفده هزار تومان)  به‌صورت اينترنتي، فرم بررسي صلاحيت عمومي را تكميل و كد پيگيري دريافت دارند. بديهي است داوطلباني كه نسبت به تكميل فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي اقدام ننمايند از گزينش نهايي حذف خواهند شد.
(7)- كارنامه اعلام نتايج گزينش اين مرحله از آزمون همزمان با اين اطلاعيه بر روي سايت اطلاع رساني اين سازمان قرار دارد كه داوطلبان مي‌توانند نسبت به پرينت آن اقدام نمايند.
(8)- داوطلباني كه در 4 كدرشته محل (حداكثر تعداد كدرشته براي معرفي) براي مصاحبه معرفي‌ شده‌اند وضعيت علمي آنها در كارنامه در كدرشته محلهاي معرفي‌شده (4 كدرشته) و كدرشته‌محلهاي قبل از آن مشخص شده است و آن دسته از داوطلباني كه از 1 تا 3 كدرشته محل معرفي شده‌اند و يا اصلاً در رديف معرفي‌شدگان قرار نگرفته‌اند وضعيت علمي آنها در كارنامه دركليه رشته‌محلهاي انتخابي منعكس گرديده است.
مدارك مورد نياز كه مي‌بايست معرفي‌شدگان براي انجام مراحل مصاحبه همراه خود داشته باشند.
1- اصل مدرك كارشناسي ارشد (فوق ليسانس).
تبصره - معرفي‌‌شدگاني كه دانشجوي سال آخر دوره كارشناسي ارشد بوده و حداكثر تا تاريخ 31/6/91 فارغ‌التحصيل شدند (اصل گواهي تأييد شده توسط دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل اخذ مدرك مطابق فرم مندرج در صفحه 57 دفترچه راهنماي شركت در آزمون مذكور.)
2- اصل مدرك كارشناسي (ليسانس).
تبصره 1- آندسته از معرفي شدگاني كه فارغ‌التحصيل دوره كارشناسي ناپيوسته مي‌باشند علاوه بر اصل مدرك كارشناسي ناپيوسته مي‌بايست اصل مدرك كارداني را نيز ارائه نمايند.
تبصره 2 - معرفي‌‌شدگاني كه به دلائلي قادر به ارائه اصل مدرك يا مدارك‌ مندرج در بندهاي 1 و 2 فوق نمي‌باشند، لازم است اصل گواهي تأييد شده توسط دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل اخذ مدرك را به همراه داشته باشند.
4ـ اصل شناسنامه و يا كارت ملي براي تطبيق مشخصات شناسنامه‌اي معرفي شده با مشخصات اطلاعات ارسالي از سوي اين سازمان.
5ـ مدركي كه وضعيت نظام وظيفه معرفي شده را با توجه به بند «مقررات وظيفه عمومي» مندرج در صفحه 3 دفترجه راهنماي شركت در آزمون مذكور (براي برادران).
6ـ اصل گواهي مبني بر اينكه عضو هيات علمي رسمي قطعي و يا رسمي آزمايشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري بوده كه به تأييد بالاترين مقام مسئول نيز رسيده باشد، براي آن دسته از معرفي شدگاني كه از امتياز مربي در اين آزمون استفاده نموده‌اند.

زمان مصاحبه: چهارشنبه  7 تیر ماه 1391 ساعت 9 صبح در پژوهشگاه رویان، ساختمان شماره چهار، طبقه پنجم، واحد رياست
شماره حساب براي واريز وجه: شماره حساب 6207480056 بانک ملت شعبه چهارراه قصر (سهند) به نام پژوهشکده رویاناعلام نتايج آزمون دكتري پژوهش محور چاپ ارسال به دوست
۰۶ خرداد ۱۳۹۱

اسامي پذيرفته‌شدگان مرحله اول آزمون دكتري پژوهش محور اعلام شد.
آذر رنجي،‌ منا كبيري،‌ سيده فاطمه شامخي،‌ مهدي حاجيان حسين آبادي، اعظم دالمن، عليرضا پويا، مرضيه تولايي، سعيده ابراهيم‌خاني، هديه ايرانفر، پورداد پناهي، الهه تكيه، سارا طالع احمد،‌ فروغ ميرزا آقاتبار، امير اميري يكتا چهارده نفر داوطلبي هستند كه نام آنها به عنوان پذيرفته‌شدگان مرحله اول اعلام شده و براي انجام مصاحبه روز سه‌شنبه شانزدهم خردادماه دعوت شده‌اند.
جلسه مصاحبه از ساعت 8 تا 10 صبح در دفتر مديريت پژوهشگاه رويان واقع در بزرگراه رسالت،‌ انتهاي خيابان بني‌هاشم شمالي، كوي حافظ،،‌ پژوهشگاه رويان،‌ ساختمان دكتر مهدي پور، طبقه پنجم برگزار مي‌شود كه لازم است نامبردگان به موقع حاضر باشند.

<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعد > آخر >>

نتایج 11 - 20 از 85
fa Persian | English en

منوي اصلي