Skip to content

پژوهشگاه رويان  Home arrow صفحه اصلی arrow بلاگ
بهاروند محقق برتر جهان اسلام چاپ ارسال به دوست
 
"بهاروند" برترین محقق جهان اسلام 

کوالالامپور - دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: پنجمین کنفرانس وزرای علوم، تحقیقات و فناوری کشورهای اسلامی با حضور وزرای علوم و نمایندگان کشورهای اسلامی به میزبانی مالزی در سالن همایش برجهای دوقلو کوالالامپور آغاز به کار کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، این کنفرانس با موضوع "ارتقاء کیفیت فرهیختگی در دانشگاهها، تحقیقات و ابداعات برای شکوفایی امت اسلامی" با همکاری وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مالزی و سازمان اسلامی آموزشی، فرهنگی و علمی (آیسسکو) برگزار می شود.

در مراسم گشایش این کنفرانس، وزیر آموزش عالی مالزی گفت: افزایش کیفیت در دانشگاهها، تحقیق و نوآوری به سوی موفقیت و کامیابی امت اسلامی هدفی است که باید تمام کشورهای اسلامی برای رسیدن به آن تلاش کنند.

معاون نخست وزیر مالزی در بخشی از سخنانش به راههای ارتقاء کیفیت فرهیختگی در آموزش اشاره کرد و گفت: این ارتقاء با بهبود چهره اسلام به عنوان دین صلح، بهبود تصویر مسلمانان به عنوان مردمی درستکار و افزایش آگاهی نسبت به نقش همسران و دخترانمان در توسعه کشور حاصل خواهد شد.

محد یاسین در سخنانش ابراز امیدواری کرد این همایش فرصتی برای انتقال تجربیات و توسعه ارتباطات در جهت افزایش کیفیت آموزش در کشورهای اسلامی باشد.

دکتر "حسین بهاروند" دانشمند ایرانی و پژوهشگر موسسه رویان نیز در پایان این مراسم به عنوان پژوهشگر و محقق برگزیده در زمینه تولید علم معرفی و تقدیرنامه خود را از دست معاون نخست وزیر مالزی دریافت کرد.

این کنفرانس با موضوع "ارتقا کیفیت فرهیختگی در دانشگاهها، تحقیقات و ابداعات برای شکوفایی امت اسلامی" با همکاری وزرات آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مالزی و سازمان اسلامی آموزشی، فرهنگی و علمی (آیسسکو) آغاز برگزار می شود.

بدون درنظر گرفتن شرکت کنندگان کشور مالزی، 160 نماینده از 43 کشور اسلامی و نمایندگانی از کشورهای تایلند، روسیه، قبرس و بوسنی و هرزگوین به عنوان ناظر در این کنفرانس حضور دارند.جايزه دوسالانه آيسسكو به دکتر بهاروند چاپ ارسال به دوست

در نشست وزراي آموزش عالي كشورهاي اسلامي؛
جايزه دوسالانه آيسسكو به دانشمند برجسته ايراني اعطا مي‌شودجايزه علوم و فناوري سال 2010 جهان اسلام همزمان با پنجمين نشست وزراي علوم و تحقيقات كشورهاي اسلامي به دكتر حسين بهاروند، پژوهشگر برجسته سلول‌هاي بنيادي پژوهشگاه رويان جهاد دانشگاهي اعطا مي‌شود.

دكتر جعفر مهراد، سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام در گفت‌وگو با خبرنگار پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) با اعلام اين مطلب گفت: پنجمين نشست وزراي آموزش عالي و تحقيقات علمي كشورهاي اسلامي روزهاي 27 تا 29 مهر ماه سال جاري در شهر كوالالامپور، پايتخت مالزي برگزار مي‌شود.

به گفته مهراد در اين نشست نماينده وزارت علوم به همراه هيات عالي رتبه شركت خواهد كرد.

سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) تصريح كرد: براي نخستين بار بعد از تصويب اين موسسه در چهارمين نشست وزراي آموزش عالي و تحقيقات علمي كشورهاي اسلامي كه در اكتبر 2008 ميلادي در شهر باكو، پايتخت جمهوري آذربايجان برگزار شد، به طور مستقل و به عنوان يكي از سازمان‌هاي بين‌المللي آيسسكو به اين نشست دعوت شده است.

وي ادامه داد: در اين نشست علاوه بر گزارش روساي هيأت‌هاي كشورهاي اسلامي درباره پيشرفت‌هاي حاصل در زمينه آموزش عالي، رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي جهان اسلام، شبكه زنان دانشمند جهان اسلام، موضوعات نانو تكنولوژي و بيوتكنولوژي در دستور كار وزرا قرار دارد.

 
 

جايزه جهاني «دكتر كاظمي »، تداوم حضور اثربخش آموزگار ب چاپ ارسال به دوست
رييس پژوهشگاه «رويان» جهاد دانشگاهي، زنده‌ياد دكتر سعيد كاظمي آشتياني، دانشگر برجسته تحقيقات سلول‌هاي بنيادي و پايه گذار پژوهشگاه رويان را از نمودهاي فرهنگ و هويت ملي خواند و اظهار داشت: تجليل از اين شخصيت ارزشمند، تجليل از هويت ملي ما است و اعطاي جايزه‌اي علمي به نام اين دانشمند و مدير برجسته، قدمي براي زنده نگاه داشتن او در اذهان ملت است و اثربخشي او را از زمان حياتش فراتر خواهد برد. ادامه مطلب.....


پایان یازدهمین جشنواره بین المللی رویان چاپ ارسال به دوست
يازدهمين جشنواره بين المللي تحقيقات باروري و سلول‌هاي بنيادي «رويان» شامگاه پنج شنبه با تقدير از برترين‌ها در دو بخش بين المللي و داخلي در محل پژوهشگاه رويان جهاد دانشگاهي به كار خود پايان داد. ادامه مطلبب ....
یازدهمین کنگره باروری رویان چاپ ارسال به دوست

یازدهمین کنگره باروری و ناباروری رویان شهریور ماه امسال در سالن همایشهای رازی برگزار میشود.
امتیاز بازآموزی این کنگره به شرح زیر است:
  • 14.5 امتیاز به متخصصان اورولوژی، زنان و زایمان، دکترای ژنتیک، ایمونولوژی، بهداشت باروری، بهداشت مادر وکودک
  • 11 امتیاز به متخصصان رادیولوژی، روانپزشکی، دکترای داروسازی، پزشکان عمومی، دکترا، کارشناسان ارشد و کارشناسان مامایی
  • 7.25 امتیاز به متخصصان پاتولوژی، بیماریهای داخلی، بیهوشی، دکترای اپیدمیولوژی، دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی، فوق تخصص غدد، دکترا کارشناسان ارشد و کارشناسان پرستاری، دکترای علوم تغذیه
برای ثبت نام در این کنگره اینجا کلیلک کنید
<< شروع < قبل 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 بعد > آخر >>

نتایج 460 - 468 از 533
fa Persian | English en

منوي اصلي

پیوندها