Skip to content

پژوهشگاه رويان

  Home arrow اخبار
اخبار
مصاحبه تكميل ظرفيت دكترا چاپ ارسال به دوست
1391/09/01 ساعت 03:08:10

جلسه مصاحبه مرحله تكميل ظرفيت آزمون ورودي دكترا روز يكشنبه 12 آذرماه ساعت 10 صبح در دفتر رياست پژوهشگاه رويان برگزار مي‌شود. همراه داشتن كارنامه آزمون و رزومه براي شركت‌كنندگان ضروري است.
سلول درمانی در بیماری های قلب و عروق چاپ ارسال به دوست
1391/08/17 ساعت 08:21:02

 نشست علمی یک روزه آخرین یافته‌های به‌دست آمده در مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رويان در زمینه بیماری‌های قلب و عروقی برگزار مي‌شود. مهمترين عناوين اين نشست علمي كه روز پنجشنبه 16 آذرماه از ساعت 9 تا 12 صبح در سالن همايش‌هاي پژوهشگاه رويان خواهد بود عبارتند از:


ادامه مطلب ...
پنجمين كنگره بين‌المللي مركز تحقيقات بهداشت باروري چاپ ارسال به دوست
1391/07/29 ساعت 07:56:36

پنجمين كنگره بين‌المللي مركز تحقيقات بهداشت باروري و ناباروري با موضوع «بهداشت باروري و سلامت خانواده» برگزار مي‌شود. براي اطلاعات بيشتر اينجا كليك كنيد.
پژوهشگاه رویان نماینده انحصاری UK NEQAS در ایران چاپ ارسال به دوست
1391/06/26 ساعت 06:19:33

آزمایشگاه کلینیکال پژوهشگاه رویان به عنوان نماینده و عامل انحصاری UK NEQAS در ایران و در راستای استانداردسازی روش‌های مورد استفاده در Semen Analysis در آزمایشگاه‌ها و مراکز ناباروری کشور، جهت ثبت نام در برنامه External Quality Assessment از علاقه‌مندان دعوت مي‌كند.

UK NEQAS Reproductive Science قسمتي از دپارتمان علوم توليد مثل بيمارستان سنت‌ماري در منچستر انگلستان است. ارتباط کاري نزديکي بين بخش تشخيصي و برنامه هاي ارزيابي خارجي کيفيت (EQA) وجود دارد. برنامه آندرولوژي اين مرکز که به تازگي بيستمين سال فعاليت خود را آغاز نموده حدودا 300 عضو دارد که تقريباٌ 25 درصد اين اعضا از کشورهايي غير از انگلستان هستند. پژوهشگاه رويان نيز به عنوان نماينده و عامل انحصاري توزيع نمونه‌هاي اين مرکز در ايران بوده و در اين راستا از آزمايشگاه‌هاي آندرولوژي و تشخيص طبي و مراکز ناباروري که علاقه‌مند به عضويت در اين برنامه و دريافت نمونه‌هاي مربوطه هستند ثبت نام مي‌كند.

ارزش کلينيکي
آزمايشگاه‌هاي آندرولوژي بايد بتوانند نتايج صحيح و قابل اعتمادي ارائه دهند تا امکان تشخيص درست و تصميم‌گيري براي درمان مناسب فراهم گردد. از آنجايي که آزمايش Semen Analysis داراي مراحل متعدد و بسيار پيچيده‌اي بوده و از نظر عملي استانداردسازي آن مشکل است، لذا کنترل کيفي آن براي آشکارسازي و تصحيح خطاهاي سيستماتيک و اصلاح نتايجي که تغييرپذيري زيادي دارند ضروري است.

اهميت ارزيابي هاي کيفي
ارزيابي و کنترل کيفي منظم به وسيله سوپروايزر آزمايشگاه براي اعتباربخشي و تاييد صلاحيت آزمايشگاه و نيز حفظ دقت و صحت نتايج در آزمايشگاه آندرولوژي ضروري است. به فعاليت‌هاي کنترل کيفي که در يک آزمايشگاه انجام مي گيرد کنترل کيفي داخلي (IQC-Internal Quality Control) اطلاق مي گردد. ارزيابي خارج کيفيت (EQA-External Quality Assessment) عبارت است از بررسي نتايج نمونه‌هاي مشابه در آزمايشگاه‌هاي مختلف. تضمين کيفيت مفهوم وسيع‌تري بوده که بهينه‌سازي خدمات ارائه شده را شامل مي‌گردد.
مديريت روش‌هاي کنترل کيفي نيازمند شناخت دقيق منابع و ميزان خطاهاي اندازه گيري است. آزمايش Semen Analysis در معرض ميزان نسبتا بالاي خطاهاي اتفاقي است که اين امر به علت بررسي تعداد بسيار محدودي از کل جمعيت اسپرم‌هاست. اختلافات زيادي که بين اندازه‌گيري‌هاي غلظت و مورفولوژي اسپرم به‌وسيله آزمايشگاه‌هاي مختلف ديده مي‌شود، بر لزوم بهبود کنترل کيفي و استانداردسازي اين روش‌ها تاکيد دارد. تا زماني‌که روش‌هاي استاندارد و تعاريف حرکت و مورفولوژي پذيرفته شده به صورت عمومي وجود نداشته باشد، مقايسه نتايج بين آزمايشگاه‌هاي مختلف امکان‌پذير نخواهد بود و نتايج هر آزمايشگاه بايد بر‌اساس مقادير مرجع همان آزمايشگاه تفسير گردد. با استانداردسازي پروتکل‌ها و روش‌ها در آزمايشگاه‌ها مي‌توان باعث کاهش اختلاف بين نتايج در آزمايشگاه‌ها شد. جهت اين کار آخرين ويرايش «راهنماي آزمايشگاهي سازمان بهداشت جهاني در مورد آزمايش و فراوري اسپرم انسان» توصيه مي‌گردد.

مزاياي ارزيابي خارجي کيفيت
فراهم كردن اطلاعات درباره کارايي نسبي روش‌هاي مختلف
بهبود اطلاعات درباره توانايي شرکت‌کنندگان براي انجام و گزارش آزمايش Semen Analysis
تضمين کننده اطمينان بيماران و پزشکان به خدمات ارائه شده
پاسخ به فشار فزاينده براي اثبات فرايندهاي کيفيت

اهداف برنامه
فراهم كردن برنامه‌هاي مبتني بر پايه‌هاي علمي و راهبري‌هاي حرفه‌اي با مقاصد اوليه آموزشي
فراهم كردن امکانات جهت توزيع منظم نمونه‌هاي مناسب
فراهم كردن بازخورد سريع از کارايي، با گزارش‌هايي جامع، ساده و قابل درک
فراهم كردن اطلاعات درباره  کارايي روش‌ها

توزيع نمونه‌ها
براي شرکت‌کنندگان در هر سال 4 نوبت نمونه توزيع مي‌شود. اگر نمونه ارسالي به موقع تحويل نشود و يا امکان دسترسي به برنامه آنلاين مقدور نباشد، لازم است که سريعا به ما اطلاع داده شود.
هر نوبت توزیع متشکل است از:
چهار نمونه Semen براي ارزيابي غلظت و مورفولوژي
چهار ويدئوي مربوط به حرکت به صورت آنلاين که توسط http://gamete-expert.com ميزباني مي‌شود.
24 تصوير مورفولوژي آنلاين که توسط http://gamete-expert.com ميزباني مي‌شود.
نتايج بايد براي همه اين موارد ثبت گردد.
تاريخ ارسال نمونه ها عبارت است از:
14 May 2012, 13 August 2012, 12 November 2012 and 11 Feb 2013
نتايج بايد به صورت آنلاين و در خلال 4 هفته ثبت گردد.

سرويس نتايج و گزارش‌ها
نتايج غلظت و مورفولوژي عملي بايد در نشاني http://results.ukneqas.org.uk وارد گردد.
نتايج مورفولوژي و حرکت آنلاين بايد در نشاني http://gamete-expert.com وارد گردد.
به تمامي شرکت‌کنندگان جديد دستورالعمل و رمز عبور داده خواهد شد.
گزارش‌ها براي مدت يک ماه پس از آخرين مهلت واردکردن نتايج در http://results.ukneqas.org.uk در دسترس خواهد بود.

هزينه ثبت نام و شرکت در برنامه سالانه در سال 2013-2012
آناليز سمن (شامل برنامه آنلاين)←630 پوند انگليس (معادل ريالي)
هزينه هاي بسته بندي و ارسال←1000000 ريال

جهت کسب اطلاعات بيشتر و راهنمايی با شماره تلفن 22306478-021 آزمايشگاه تشخيص طبي رويان «دکتر سلمان يزدي» تماس بگيريد.


ثبت نام دانشجويان جديدالورود چاپ ارسال به دوست
1391/05/26 ساعت 02:47:46

ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری پژوهش محور روزهای شنبه و یکشنبه 25 و 26 شهریور ماه سال جاری انجام خواهدشد.
ادامه مطلب ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > آخر >>

نتایج 81 - 90 از 157
fa Persian | English en

منوي اصلي